pondělí 12. září 2011

Zapojte se do tvorby Pokynů pro OER ve vysokém školství!UNESCO žádá o připomínky k materiálu: OER -Pokyny pro vysoké školství .

Tato iniciativa na poli Otevřených vzdělávacích zdrojů (OER, z anglického Open Educational Resources) je pokračováním COL-UNESCO iniciativy: Taking OER Beyond the OER Community: Policy and Capacity. V rámci UNESCO byl vytvořen návrh Pokynů pro OER ve vysokoškolském vzdělávání. Tyto pokyny vznikli v návaznosti na doporučení vzešlá z Policy Fora věnovaného OER a uskutečněného v UNESCO v Paříži 1. prosince 2010.

Tyto návrhy mají pomoci klíčovým zainteresovaným stranám (vlády, vysokoškolské instituce, pedagogickým pracovníkům, studentským organizacím, orgánům zajištujícím kvalitu / akreditačním orgánům a institucím zajištujícím uznávání), k posouzení důsledků OER pro jejich budoucí politiky a akce. Inspirací pro vznik byly Guidelines on Quality Provision in Cross-Border Higher Educationm z roku 2005, kdy byli publikovány UNESCO a OECD.

OER - Pokyny pro vysoké školství byly vyvinuty na základě širokého konzultačního procesu v rámci UNESCO a nyní chtějí postoupit o krok dále v konzultacích díky připomínkování návrhu zásad Pokynů. V rámci aktivit na zapojení širší veřejnosti do tohoto procesu organizují on-line fórum, které se uskuteční ve dnech 19. - 23. září 2011. Další informace budou zveřejněny na těchto stránkách brzy.

Současnou verzi dokumentů si můžete stáhnout zde a svůj svůj komentář k Pokynům odešlete Trudi van Wyk (tvanwyk@col.org) a / nebo Zeynep Varoglu (z.varoglu @ unesco.org) nejpozději do 21. září 2011.

Žádné komentáře:

Okomentovat